Izolacja od wewnątrz

Izolacja od wewnątrz

Nowa generacja izolacji refleksyjnych umożliwia samodzielne wykonanie izolacji termicznej mieszkania bez ingerencji w elewację budynku. Wielowarstwowa izolacja Thermoflex dostępna w ofercie firmy Tegola, skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu ciepła dzięki odpowiednio dobranym materiałom.

Warstwy środkowe odbijają promieniowanie podczerwone i redukują przenikanie zimnego lub gorącego powietrza, zmniejszając rozpraszanie ciepła. Obecność rozdzielających warstw o niskiej gęstości, takich jak bawełna, znajdujących się pomiędzy foliami odbijającymi stanowi barierę dla przenikania ciepła. Wielowarstwowa folia jest odizolowana warstwą powietrza od przegrody z jednej strony i wnętrza pomieszczenia z drugiej. Brak bezpośredniego kontaktu multifolii z powierzchnią, od której ma ona izolować, znacznie redukuje przenikanie ciepła przez kondukcję.

Taki materiał jest nawet do 5 razy skuteczniejszy niż tradycyjne materiały izolacyjne, jak wełna mineralna czy styropian. Ze względu na małą grubość, maksymalnie do 45 mm, nie ogranicza on przestrzeni mieszkalnej i przy tym stanowi izolację akustyczną oraz przeciwwilgociową. W ofercie firmy Tegola znajdziemy 9 rodzajów produktów Thetmoflex, różniących się między sobą ilością, rodzajem poszczególnych warstw oraz miejscem zastosowania. Położony na podłodze ogrzewanej lub za grzejnikiem jako ekran, zwiększa efektywność pracy instalacji.

Źródło: Tegola


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *