Nasada kominowa TRN – lepsza cyrkulacja

Nasada kominowa TRN – lepsza cyrkulacja

Firma Dospel, lider w dziedzinie wentylacji, wprowadziła do swojej oferty nasadę kominową TRN. Zamontowana na wylotach kominowych, wspomaga obieg powietrza w przewodach wentylacyjnych oraz odprowadzanie spalin z komina.

Zadaniem nasady kominowej jest ochrona przed zawiewaniem powietrza lub spalin do układu wentylacyjnego oraz wspomaganie ciągu kominowego. Ze względu na swoją konstrukcję, najlepiej sprawdzają się w tej roli nasady obrotowe, takie jak zakończenie kominowe TRN, dostępne w ofercie firmy Dospel. Urządzenie tego typu zwiększa ciąg grawitacyjny, wykorzystując siłę wiatru, dzięki odpowiednio ukształtowanym łopatkom. Konstrukcja nasady pozwala na wytwarzanie podciśnienia w kanale dolotowym nasady, wywołując ciąg kominowy i prowadząc do jego stabilizacji. Turbina nasady obraca się zawsze w tą samą stronę bez względu na kierunek i siłę wiatru.

Ponieważ działanie nasady kominowej TRN firmy Dospel oparte jest na wysysaniu powietrza z komina, nie ma możliwości cofania się produktów spalania do wewnątrz. Zalecana jest w szczególności do stosowania w rejonach występowania częstych i silnych wiatrów oraz kiedy budynek usytuowany jest w otoczeniu innych wysokich budowli lub gór czy lasów. Nasada firmy Dospel wykonana jest ze stali ocynkowanej, w dwóch kolorach – srebrnym lub brązowym. Można ją kupić w opakowaniu zbiorczym 4 lub 6 sztuk.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *