Okna z szerokim widokiem

Okna z szerokim widokiem –Veka Slide

Wtedy w ciepłe dni siedząc na sofie w salonie czujemy jakbyśmy spędzali czas na powietrzu, wśród śpiewu ptaków i szumu drzew. By stworzyć sobie taki komfort, trzeba wybrać szerokie drzwi tarasowe, najlepiej przesuwane, pozwalające wygodnie przechodzić z salonu do ogrodu.

Takie rozwiązanie proponuje firma Veka – system drzwi podnoszono-przesuwnych Veka Slide. Jest on kompatybilny z innymi systemami profili okiennych Veka, dzięki temu wszystkie okna i drzwi tarasowe montowane w domu mogą być w jednym systemie tej samej firmy, w takim samym kolorze, a to z kolei wpływa na estetykę budynku, jego spójny wygląd.

Profile Veka Slide są oceniane jako bardzo stabilne, wytrzymałe i bezpieczne. Są też bardzo energooszczędne – do wszystkich elementów ram i progu wsuwane są kształtki styropianowe poprawiające właściwości cieplne profili, a tym samym całych drzwi (dodatkowo można też zamówić tzw. ciepłe szyby). O energooszczędności świadczy współczynnik Ud. To parametr używany dla przegród cieplnych, jakimi są drzwi – określa, jaka ilość ciepła jest tracona przez drzwi, gdy różnica między otoczeniem zewnętrznym i wewnętrznym wynosi 1 stopień Kelwina. Im niższy współczynnik Ud, tym drzwi lepiej chronią przed stratami ciepła. Drzwi tarasowe w systemie Slide mają niski współczynnik Ud wynoszący jedynie 0,82 (dla konstrukcji o wymiarach 3500 x 2200 mm, przy szybie 0,5 cm i ciepłej ramce).

Co istotne, próg w takich drzwiach ma tylko 50 mm wysokości, więc nie przeszkadza w przechodzeniu. Poza tym jest możliwość wpuszczenia progu w beton na 26 mm i wtedy próg będzie wystawał jedynie 24 mm .Jednocześnie konstrukcja progu daje maksymalną efektywność energetyczną. Przy tym skrzydła na wózkach bieżnych przesuwają się bardzo lekko po prowadnicach z wykończeniem teflonowym.

Warto wiedzieć, że maksymalna szerokość jednego skrzydła może wynosić 3 m, a ciężar takiego skrzydła wraz z szybą może osiągać 250 kg. Drzwi Veka Slide mogą być wykonane w wersji 2-, 3- lub 4-skrzydłowej. Które ze skrzydeł będzie się przesuwać, zależy od doboru elementów okuciowych.

Drzwi tarasowe w systemie Veka Slide można zamówić również w wersji z elementami antywłamaniowymi.

Źródło: http://poradnik.veka.pl/


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *