Roleta okienna wewnętrzna

Roleta okienna wewnętrzna – jak montować

Rolety okienne są dobrym sposobem na ochronę mieszkania przed nagrzaniem, przed zbyt intensywnym słońcem oraz oczywiście przed wzrokiem nieproszonych osób.

Rolety wewnętrzne mają różne systemy montażu. Montuje się je do sufitu, do ściany nad oknem, ale i bezpośrednio do okna. I ten ostatni sposób jest najpraktyczniejszy w miejscach, gdzie często otwiera się okna, roleta na szybie nie przeszkadza bowiem w swobodnym otwieraniu czy uchylaniu okna. I co ważne, najlepiej wybierać rolety chowane do kasety z PCW i z prowadnicami bocznymi, które powodują, że roleta idealnie zasłania całą powierzchnię szyby i nie ma prześwitów. Poza tym jeśli system ma prowadnice boczne, to nawet, gdy okno jest pochylone, roleta nie zwisa „obok”, ale przylega do szyby. Kaseta z kolei chroni zwiniętą roletę przed zabrudzeniem.

Osobom, które lubią mieć dużo kwiatów i ozdób na parapecie, również polecamy rolety wewnętrzne montowane na oknach. Dzięki temu tkanina nie będzie ograniczała możliwości aranżacyjnych – na parapecie można postawić duże ozdoby, kwiaty mogą swobodnie zwisać poza parapet, klosz lampy może być szeroki.

Często pojawia się wątpliwość czy montować roletę do okna PCW. Czy okno się nie rozszczelni, czy nie stracimy gwarancji na okna? Otóż z oknem nic się nie stanie, jeżeli kaseta i prowadnice będą przymocowane fachowo i trwale. Przy wewnętrznych roletach nawierca się tylko łatwo wymienialne w razie potrzeby listwy przyszybowe, a nie ścianki komory profili.

Źródło: http://poradnik.veka.pl/


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *