Rodzina na Swoim z nowymi zasadami

Rodzina na Swoim z nowymi zasadami

Od 31 sierpnia 2011 r. z programu Rodzina na Swoim będą mogły skorzystać również osoby, które nie mają dzieci i nie są w związku małżeńskim. Warunkiem jest złożenie wniosku do 35. roku życia oraz nieposiadanie domu lub mieszkania oraz nieposiadanie mieszkania własnościowego w spółdzielni. Wnioski można składać tylko do końca 2012 roku.

Zmiany w programie Rodzina na Swoim z jednej strony poszerza grupę beneficjentów, którzy będą mogli starać się o wsparcie Państwa przy kupnie pierwszego mieszkania. Jednak wprowadza też rozwiązania przyczyniające się do wygaśnięcia tej formy pomocy państwa. Wśród nich jest zmniejszenie współczynnika decydującego o cenie 1 metra kwadratowego mieszkania, dla którego otrzymamy dopłatę. Dla nowo budowanych mieszkań w budynkach wielorodzinnych i domów spadł on z 1,4 do 1. Dla pozostałych mieszkań wynosi on 0,8.

Kolejnym, ważnym ograniczeniem jest limit wiekowy, którego dotąd nie było. Chcąc otrzymać dofinansowanie musimy zawrzeć umowę przed ukończeniem 35. roku życia.

Najważniejszą zmianą jest limit czasowy przyjmowania wniosków o preferencyjne kredyty w ramach programu Rodzina na Swoim do końca 2012 roku.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *