WILO-Stratos PICO!

WILO-Stratos PICO!

Ultraoszczędna pompa obiegowa do instalacji grzewczych w budynkach jedno- i dwurodzinnych, która dzięki technologii 3 watów zużywa o połowę mniej energii niż jakakolwiek inna pompa na rynku.

Właściciele domów wiedzą, jak ważne są w późniejszym użytkowaniu koszty eksploatacyjne, a dokładnie – energii elektrycznej. W każdym gospodarstwie domowym jest pełno „pożeraczy” energii. Do liderów w tym zakresie zaliczają się przestarzałe, często niepotrzebne przewymiarowane, pompy instalacji grzewczych.
Dodatkowo Ci, którzy mają instalacje wyposażone w samodzielne (niezabudowane w kotle) pompy, znają problemy z uruchomieniem i obsługą. Wielokrotnie przed rozpoczęciem sezonu grzewczego występują trudności z włączeniem i odpowietrzeniem pompy.

WILO-Stratos PICO jest idealnym rozwiązaniem! Przez prostą wymianę dotychczasowej pompy na WILO-Stratos PICO można zmniejszyć rocznie koszty zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym nawet o 320 zł rocznie, ciesząc się ciepłem dostarczanym w sposób pewny i komfortowy.
Czym powinien kierować się przyszły użytkownik pompy obiegowej przy wyborze konkretnego urządzenia?

Inwestor powinien zasięgnąć opinii fachowca – instalatora lub projektanta. Mają oni do wyboru wiele urządzeń różnych producentów, spełniających wymagania hydrauliczne konkretnej instalacji. Spośród nich należy wybrać te, które zużywają najmniej energii elektrycznej i jako takie przez kolejne lata będą minimalnie obciążać domowy budżet. Pomocne są tu tzw. klasy energetyczne znane od lat w AGD. Także i pompy są oznaczane, w zależności od ilości zużywanej energii, odpowiednimi klasami energetycznymi. Najmniej energochłonne są urządzenia klasy A. Nie wnikając w szczegóły, można przyjąć, że pompy klasy A potrzebują o ponad 20% mniej prądu niż te z klasy energetycznej B.
Jakie pompy mogą przynieść największe oszczędności i dlaczego?

Ze swoimi kosztami zużytej energii – mniejszymi o 90% w porównaniu ze starymi pompami instalacji grzewczych bez regulacji – pompa WILO-Stratos PICO jest według metody pomiarowej Europumps Commitment sprawniejsza od każdej innej pompy klasy A. Możliwe jest to dlatego, że pompa ta pobiera jedynie 3 W energii. Stosując pompy WILO-Stratos PICO, można zużyć 2 x mniej energii elektrycznej niż w przypadku innych pomp najwyższej klasy energetycznej A! A więc pod względem zużycia energii to urządzenie nie ma obecnie konkurencji na rynku.
Jakie inne korzyści oferuje użytkownikom pompa WILO-Stratos PICO?

Oprócz oczywistych, omówionych wcześniej, korzyści, jakimi są realne oszczędności, warto wyróżnić jej funkcjonalność. Pompa ta jest wyposażona w duży wyświetlacz ze wskazaniem aktualnego poboru mocy (W) i całkowitego zużycia energii elektrycznej (kWh). To umożliwia optymalne ustawienie warunków pracy, a wszystkie ważne parametry można codziennie wygodnie odczytywać na pierwszy rzut oka. Korzystając z zainstalowanego na pompie licznika energii elektrycznej, łatwo jest ocenić, jak efektywnie pracuje WILO-Stratos PICO.

Inną ważną cechą tej pompy jest automatyczne odpowietrzanie. Zapewnia to najwyższą wydajność przy najmniejszej emisji dźwięków i nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony użytkownika. Dodatkowo są to urządzenia bardzo trwałe, niezawodne i praktycznie nie wymagają żadnej obsługi po zamontowaniu. Ich zielony kolor to nie przypadek – dzięki bardzo niskiemu zużyciu energii są przyjazne środowisku. Do tych wszystkich zalet warto dołożyć jeszcze jedną – pompy WILO wyróżniają się ładnym wykonaniem.
Czy produkty WILO znane są w Polsce szerokiemu gronu odbiorców?

WILO jest producentem pomp i systemów pompowych dla budownictwa i do zastosowań komunalnych. Pompy obiegowe to tylko część oferowanego asortymentu. To, czym wyróżniają się produkty WILO, to przede wszystkim ich wybitna innowacyjność, której głównym efektem jest minimalne zużycie energii elektrycznej. Przez 15 lat działalności w Polsce firma WILO zyskała szerokie grono zadowolonych Klientów.

Dowodem ich uznania jest otrzymany w tym roku Złoty Laur Konsumenta właśnie dla pomp obiegowych. W niezależnej ankiecie „Rzecz o Biznesie” – dodatku do „Rzeczpospolitej”, firma WILO zajęła pierwsze miejsce, zdobywając 42% głosów. Klienci przyznając nam Złoty Laur Konsumenta 2009, pokazali, że w dzisiejszych trudnych czasach ludzie szczególnie stawiają na niezawodność i wysoką jakość produktów, i dlatego wybierają urządzenia przyjazne środowisku i domowym budżetom. To jest najlepsza forma rekomendacji pomp WILO innym Klientom.
WILO Polska Sp. z o.o.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *