Dom ze stali i szkła

Dom ze stali i szkła

Szybka w budowie stalowa konstrukcja i ekologiczne ogrzewanie słoneczne plus kominek. Do tego chromowane elementy wykończenia i duże przeszklenia. Po prostu high-tech!

Ten dom zdecydowanie wyróżnia się spośród budynków rozrzuconych na zalesionych wzgórzach Trójmiasta. Pierwsza niespodzianka już przy wejściu – usytuowane zostało ono nie na frontowej ścianie domu, tylko tylnej. Południową stronę zajmuje bowiem ogród zimowy, który nie tylko pięknie wygląda, ale i ogrzewa dom. Nagrzane słońcem powietrze unosi się do góry, ogrzewa poddasze i kieruje się do umieszczonego na dachu kolektora słonecznego.
Na piętrze znajduje się drugie wejście do ogrodu zimowego. Podłoga jest ażurowa, by nie stanowić przeszkody dla unoszącego się w górę ciepłego powietrza.
W ogrodzie zimowym znajduje się również kominek, który ogrzewa ciepłą wodę użytkową przez całą zimę. W okresie letnim energia do jej przygotowania pochodzi wyłącznie z kolektora słonecznego. Przewód kominowy kominka pozostał odkryty i stanowi oryginalną ozdobę wnętrza.

Świat chromu i stali

Do ogrodu zimowego można wejść z parteru i piętra. Podłoga jest ażurowa, aby ciepłe powietrze mogło unosić się w górę.

Na parterze znajduje się salon. Rano przez niewielkie okno wpadają do niego promienie wschodzącego słońca, a w południe swoją funkcję oświetlająco-grzewczą zaczyna spełniać ogród zimowy. Gdy słońce staje się zbytnio dokuczliwe, wystarczy szyby przesłonić solidnymi drewnianymi roletami.
Na stronie północnej zlokalizowano kuchnię z małymi oknami. Chromowe i proste uchwyty nawiązują do wystroju ogrodu zimowego. Pod zlewem umieszczono automatyczną szufelkę podłogową – element centralnego odkurzacza.
Natomiast pokój dziecięcy jest jak z bajki. Wielobarwne rysunki na ścianie towarzyszą córeczce właścicieli domu. Sypialnia ta wygląda zdecydowanie inaczej niż reszta domu. Świat chromu i stali jest dla dorosłych…


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *