Brama g60 Normstahl

Brama g60 Normstahl cicha, ciepła i bezpieczna

Garażowe bramy sekcyjne g60 pozwolą zatrzymać ciepło wewnątrz budynku bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Są ciche, lekkie i bezpieczne w eksploatacji.

Wyróżnia je doskonała izolacyjność termiczna. Pomiędzy dwoma w pełni ocynkowanymi panelami z blachy nierdzewnej umieszczono piankę poliuretanową, stanowiącą warstwę izolacyjną o grubości aż 42 mm. Współczynnik przenikania ciepła dla takiej konstrukcji bramy wynosi ok. 1 W/m²K (dla bramy o powierzchni 10 m²). W bramie g60 wyeliminowano mostek termiczny pomiędzy panelami, dzięki czemu, bez względu na warunki panujące na zewnątrz, wewnątrz garażu utrzymuje się stała temperatura. Poprawia to nie tylko komfort użytkowania, ale pozwala też na oszczędność energii traconej na dodatkowe ogrzewanie. Dzięki przerwaniu mostka termicznego zostało wyeliminowane także zjawisko skraplania się wody po wewnętrznej stronie drzwi. Zwiększa to okres użytkowania bramy.

W dolnej części bramy g60 montowana jest uszczelka podłogowa, mająca na celu dodatkową poprawę szczelności tego rozwiązania firmy Normstahl. W zależności od tego, czy podczas montażu otwory wentylacyjne zostały otwarte, czy zamknięte, pełni ona rolę albo dodatkowego zabezpieczenia, stanowiącego ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, albo wentylacji pozwalając na cyrkulację świeżego powietrza w garażu. W razie, gdyby istniała konieczność instalacji dodatkowego osprzętu, uszczelka ta jest przystosowana do montażu listwy kontaktowej z czujnikiem optycznym. Czujnik taki natychmiast przerywa zamykanie bramy w razie napotkania jakiejkolwiek przeszkody.

W bramach z rodziny g60 firmy Normstahl stosowane są łożyska kulkowe w kółkach jezdnych, co znacznie zredukuje poziom generowanego hałasu oraz bramy dzięki temu g60 poruszają się po prowadnicach wyjątkowo miękko i lekko. Zastosowanie w bramie g60 systemu zamkniętych sprężyn, obudowanych szyn jezdnych, ościeżnic z poprowadzoną wewnątrz linką oraz zabezpieczeń przed przytrzaśnięciem palców praktycznie wykluczają ryzyko zranienia zarówno osoby dorosłej, jak i dziecka.

Potwierdzeniem wysokiej jakości bram garażowych g60 firmy Normstahl jest zakres świadczeń gwarancyjnych – aż 10 lat gwarancji.

Brama sekcyjna górna g60 – wymiary typowe do garażu jednostanowiskowego: 2375 x 2000 mm, 2375 x 2125 mm, 2500 x 2000 mm, 2500 x 2125 mm.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *