GENESIS – kompleksowy system sterowania ogrzewaniem

GENESIS – kompleksowy system sterowania ogrzewaniem

System Genesis dedykowany do pomp ciepła firmy Nateo umożliwia regulację temperatury w budynku oraz sterowanie dodatkowymi modułami, takimi jak klimatyzacja, co pozwala w łatwy sposób zapewnić optymalny komfort grzewczy.

System może być wykorzystywany w obiektach o dowolnym metrażu. Obsługuje niezależnie ogrzewanie nawet w 8 pomieszczeniach oddalonych od siebie o maksymalnie 700 m. Współpracuje z niemal każdym źródłem górnym m.in. klimakonwektorami, belkami grzewczo-chłodzącymi czy konwencjonalnymi grzejnikami. Temperatura ustawiana jest z dokładnością do 0,5° C.

Genesis obsługiwany jest za pomocą sterownika wyposażonego w alfanumeryczny wyświetlacz i klawiaturę, panelu dotykowego, który może zostać umieszczony w dowolnym miejscu w budynku lub paneli pokojowych. Na ekranie prezentowane są dostępne opcje, ich aktualne wartości, komunikaty systemowe lub sygnały o alarmach. Poszczególne działania w menu można przyporządkować do kilku modeli (np. zmiana temperatury, włączanie/wyłączanie), których obsługa przebiega w analogiczny sposób.

W skład systemu wchodzą:

1. Sterownik SX – służący do kompleksowej obsługi systemu.

2. Zasilacz sterownika SX – 230 VAC / 12 VDC.

3. Panel pokojowy PP – umożliwiający zmianę temperatury w danym pomieszczeniu oraz regulację prędkości obrotów wentylatora.

4. Konwerter magistrali RS-232 – RS 485 – służący do połączenia sterownika SX z komputerem klasy PC lub samodzielnym panelem sterującym.

5. Oprogramowanie sterujące – opracowane przez zespół inżynierów NATEO.

Szczegółowe informacje techniczne dotyczące systemu dostępne są na stronie


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *