Klimokonwektor chłodzi i grzeje

Klimokonwektor chłodzi i grzeje

Nowa seria klimakonwektorów Vido marki Purmo zapewnia utrzymanie optymalnej temperatury wnętrza, niezależnie od pory roku. Klimakonwektor Vido ma maksymalną moc 9266 W podczas ogrzewania i 4147 W w przypadku chłodzenia.
Niezależnie od pory roku klimakonwektor Vido utrzymuje w pomieszczeniach temperaturę dostosowaną do naszych potrzeb. Po ustawieniu temperatury na łatwym w obsłudze panelu sterowania, urządzenie nawiewa orzeźwiające powietrze do pomieszczeń. Vido pozwala na osiągnięcie pożądanej temperatury szybko i bardzo precyzyjnie, dzięki czemu zapewnia komfort i wygodę.

W miesiącach zimowych przez wymiennik przepływa woda grzewcza oddając ciepło pomieszczeniom, natomiast latem, dzięki zastosowaniu zintegrowanego wentylatora, zapewnia chłodzenie pomieszczeń. Wymiennik ciepła klimakonwektora Vido napełnia się wodą lodową̨, z pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym lub z wytwornicy wody lodowej. Vido nawiewa do wnętrz schłodzone powietrze za pomocą zintegrowanego wentylatora o zmiennym ustawieniu prędkości obrotów, obniżając temperaturę wnętrz.
Klimakonwektory Purmo Vido mogą zostać zaprogramowane z uwzględnieniem indywidualnego zapotrzebowania na ciepło każdego obsługiwanego pomieszczenia. Może być instalowany nie tylko w domach, ale także w budynkach użyteczności publicznej, w instalacjach grzewczych centralnego ogrzewania oraz w instalacjach chłodniczych. Można go skonfigurować tak, aby działało samodzielnie, a także dopasować je do centralnych systemów sterowania BMS. Możliwa jest także ręczna regulacja prędkości obrotów. Jest przystosowany do pracy w instalacjach dwururowych.

Zaletą klimakonwektora Vido jest również jego efektywność energetyczna. Charakteryzuje się pojemnością wodną̨ 5 do 10% tradycyjnego grzejnika o równoważonej mocy. Współgra zarówno z tradycyjnymi, jak i odnawialnymi źródłami ciepła. Producent oferuje do niego także szereg akcesoriów, m.in. zawory regulacyjne i pompkę do skroplin.
Maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar

Maksymalna temperatura: 110°C

Wysokość: 595 mm

Głębokość: 153 mm

Długość: 800, 1000, 1200, 1400, 1600 mm

Moc cieplna 75/65/20oC: od 1824 do 9266 W

Moc cieplna 43/35/20oC: od 704 do 3363 W

Moc chłodnicza 7/12/27oC: od 707 do 4147 W

Gwarancja: 2 lata


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *