Nowoczesne budownictwo jednorodzinne

Nowoczesne budownictwo jednorodzinne na przykładzie projektów pracowni HomeKONCEPT

Urzekające formami i stylistyką domy w stylu nowoczesnym cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Ich wyjątkowy charakter w połączeniu z przemyślanymi układami funkcjonalnymi i maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni to doskonała propozycja dla tych, którzy pragną cieszyć się ponadczasowym designem i komfortem mieszkania. Domy nowoczesne na tle innych projektów wyróżnia przede wszystkim kształt samej bryły – najczęściej przyjmuje ona prostą, klasyczną formę z ciekawym geometrycznym detalem. Przykładem takiego rozwiązania mogą być bryły domów HomeKONCEPT 1 oraz HomeKONCEPT 2. Z jednej strony są to bardzo klasyczne domy z dachami dwuspadowym, lecz zostały one wzbogacone belkami okalającymi, które dodają nowoczesności i wyjątkowego charakteru.

Elewacja domu nowoczesnego to współgrające ze sobą materiały, faktury i barwy, które tworzą wyjątkową oprawę domu. Neutralne, jasne barwy tradycyjnych tynków uwypuklają zastosowane materiały nowoczesne, takie jak szkło, stal, płyty betonowe lub inne okładziny elewacyjne. Często stosuje się również drewno elewacyjne, którego ciepła barwa dodaje elewacji lekkości i naturalności. Dzięki nowoczesnym belkowaniom nad wejściem czy tarasem bryły zyskują przyciągający uwagę, atrakcyjny detal. Interesujące rozwiązania elewacyjne opisane powyżej proponujemy w domach HomeKONCEPT 27 i HomeKONCEPT 28.

Wnętrza domów nowoczesnych skrywają wygodne i czytelne układy pomieszczeń, zaprojektowane z dbałością o ergonomię i jak najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni. Wspomniane rozwiązania są gwarancją wysokiego komfortu mieszkania w takim domu. Wnętrze wyróżnia wyraźny podział funkcji na strefę dzienną i nocną oraz szereg dodatkowych, niezwykle praktycznych pomieszczeń – garderoby w sypialniach, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia czy oddzielna pralnia. Przykładem praktyczności mogą być projekty HomeKONCEPT 13 lub HomeKONCEPT 14.

W obecnych czasach ciężko mówić o nowoczesnej architekturze nie wspominając o dużych oknach. Dzięki dużym powierzchniom przeszkleń pomieszczenia są doskonale doświetlone i zyskują na przestronności. Przy strefie wypoczynkowej często projektuje się duże, reprezentacyjne tarasy, które stają się naturalnym przedłużeniem salonu.

Aranżacja wnętrza domu nowoczesnego jest niezwykle istotną kwestią. Współczesny design to synteza prostoty i maksymalnego minimalizmu, różnorodność form i kształtów idealnie współgrających ze sobą.

Domy nowoczesne to również energooszczędność. Ich ideą jest obniżenie kosztów utrzymania oraz ograniczenie uciążliwego wpływu na środowisko. Dlatego tak wiele domów projektowanych jest w standardzie energooszczędnym (z odpowiednią izolacją termiczną, energooszczędną stolarką okienną i drzwiową itp.). Zastosowanie nowoczesnych instalacji, np. pompy ciepła, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacji) czy też paneli fotowoltaicznych znacznie podnosi efektywność energetyczną budynku i przyczynia się do obniżenia kosztów utrzymania domu w przyszłości.

Podsumowując, chciałbym przedstawić Państwu jeden z naszych wyjątkowych domów– HomeKONCEPT 26. Można powiedzieć, że jest to symbol elegancji i umiarkowanej nowoczesności. Z zewnątrz uwagę przyciąga oryginalne, drewniane belkowanie nad wejściem i tarasem oraz atrakcyjne połączenie materiałów elewacyjnych – drewna, betonowych płyt elewacyjnych i białego tynku. Wnętrze skrywa przestronną strefę dzienną z intrygującym podłużnym oknem w jadalni. Układ pomieszczeń zaprojektowano z myślą o ergonomii i komforcie użytkowania.

Źródło: www.homekoncept.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *