Trwałe i zdrowe poddasze

Trwałe i zdrowe poddasze

Zabudowa poddasza w oparciu o system płyt gipsowo-włóknowych daje gwarancję szybkiego i estetycznego wykończenia wnętrz z zachowaniem wysokich parametrów użytkowych.

W trakcie planowania nadbudowy, modernizacji technicznej i funkcjonalnej poddaszy mamy do czynienia z nowymi podziałami adaptowanych pomieszczeń, koniecznością wykonania nowego poszycia na istniejących przegrodach oraz potrzebą wykonania nowych lub zamiennych podłoży pod projektowane posadzki. Wszystkie te zagadnienia należy rozwiązać z uwzględnieniem ochrony przeciwpożarowej, zapewnieniem odpowiednich warunków akustycznych i statycznych oraz realizować w możliwie krótkim czasie. Do kompleksowego rozwiązania tych problemów najlepiej przystosowany jest FERMACELL – system płyt gipsowo-włóknowych, zyskujący dużą popularność dzięki swoim wyjątkowym właściwościom.

Zastosowanie płyt FERMACELL do obudowy skosów dachowych i sufitów podwieszonych nie wymaga stelażu niezbędnego w innych technologiach dla uzyskania właściwej, teoretycznej płaszczyzny montażowej i względnej elastyczności, przenoszącej naprężenia konstrukcji dachowej. Płyty gipsowo–włóknowe można montować do taniego rusztu drewnianego przybitego w poprzek krokwi. Rezygnacja ze stelażu eliminuje mostki termiczne, których obecność może ujawnić się, po czasie, nieefektownymi cieniami w miejscu wykraplania się pary, na styku z chłodniejszą powierzchnią profili stalowych.

Poza płytami na ściany, skosy dachowe i sufity, w systemie oferowane są elementy podłogowe stanowiące atrakcyjną alternatywę dla podłoży realizowanych na mokro na stropach drewnianych, zarówno w budynkach nowych jak w obiektach modernizowanych. W przypadku starych budynków z drewnianymi stropami belkowymi, suchy jastrych FERMACELL jest najczęściej jedynym rozwiązaniem, umożliwiającym kontynuację prac remontowych i modernizacyjnych bez wcześniejszego demontażu poszycia lub elementów konstrukcyjnych stropów, które zazwyczaj posiadają ograniczoną wytrzymałość.

Zdrowe poddasze

Jednym z najważniejszych aspektów życia społecznego w obecnych czasach jest uzyskanie idealnego mikroklimatu wnętrz. Pozwala on komfortowo, a co najważniejsze również zdrowo, wypocząć w zaciszu swojego domu. Płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL świetnie spełnią te funkcje, a dodatkowo zagwarantują trwałe i estetyczne wykończenie każdego poddasza. To wszystko jest możliwe dzięki ekologicznej technologii z jakiej znane są produkty FERMACELL. Otóż na bardzo nowoczesnych liniach produkcyjnych, po dodaniu wody lecz bez innych materiałów spajających, pod wpływem prasowania pod wysokim ciśnieniem, powstaje homogeniczna mieszanka składników, jakimi są gips i włókna celulozy. Warto zaznaczyć też, że wszystkie komponenty uzyskiwane są w procesie recyklingu. Zastosowanie tylko i wyłącznie naturalnych składników pozwala na produkcję zdrowych produktów, które gwarantują właściwy mikroklimat nie tylko na poddaszu, ale także w całym domu.

System Jednej Płyty

FERMACELL nazywany „systemem jednej płyty” ułatwia projektowanie, prace montażowe na budowie, znacząco oszczędza zużycie materiału, zmniejsza koszty materiałów pomocniczych oraz koszty robocizny, zapewniając jednocześnie wysoki standard użytkowy w oparciu o całkowicie ekologiczny materiał.

Płyty FERMACELL:

Stabilne i wytrzymałe mechanicznie – przenoszą obciążenia u ż y t k o w e do 50 kg/1pkt. co umożliwia montaż szafek, półek, grzejników i innych obciążeń bez dodatkowej konstrukcji. Wyposażenie wnętrz można zaplanować po zamontowaniu płyt. Aranżacji nie ogranicza układ elementów konstrukcyjnych. W trakcie eksploatacji można zmienić wyposażenie bez demontażu płyt.

Ognioodporne – materiał niezapalny. Ściana z pojedynczym poszyciem ma klasę odporności ogniowej EI 60 a z podwójnym poszyciem – EI 120

Odporne na wilgoć – płyty FERMACELL można stosować w pomieszczeniach o wilgotności względnej powietrza do 70% bez ograniczeń i okresowo (do 10 godz.) w pomieszczeniach o wilgotności względnej powietrza do 85%.

Paroprzepuszczalne i bezwonne – podnoszą komfort pomieszczeń, porowata struktura jednorodnego materiału reguluje wilgotność pomieszczeń

Ekologiczne – nie zawierają chemicznych środków gruntujących i kleju. Niewykorzystany materiał nadaje się do recyclingu.

Stabilne akustycznie dzięki znacznemu zagęszczeniu sprasowanego materiału umożliwiają realizację ścian i stropów o korzystniejszych parametrach od innych technologii suchej zabudowy, bazujących na materiałach o mniejszej gęstości i sztywności.

Nadają się do gięcia na mokro – umożliwiają zabudowę wnętrz: łukowych ścian, sufitów podwieszonych, lukarn i kolumn bez naruszenia struktury materiału (bez nacinania i czasochłonnego szpachlowania).

Ekonomiczne – prosty, szybki i tani montaż eliminuje czynności wymagane w innych suchych technologiach.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *